Haziran 21, 2018, 10:56:37 ÖÖSon üye: AntoineNan
Boğaziçi Üniversitesi Forumu » Genel » Birinci » Zebra » ölümün ödülü nedir?
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ölümün ödülü nedir?  (Okunma Sayısı 30833 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MorrisonHotel
Hero Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ocak 29, 2009, 05:56:39 ÖS »

Stres,
Ben de Sauron'un sözlerini alıntıladım zaten. Ben de senin yazdığın alıntılara abuk sabuk demesini bilirim..ama ilgilenmiyorum tabi. Meydan okuduğum şu; sen kutsal kabul ettiğin bir metni alıntılıyorsun, yaymaya çalışıyorsun, insanları etkilemeye çalışıyorsun vs. Buna propaganda derler laf aramızda..Etkine karşı mutlaka tepki alırsın felan. Ben de propaganda yapıyorum işte. Herkes propaganda yapsın, hepimiz propagandayız yani. Olur böyle şeyler

Weirdo,
Morgoth kimine şeytandır, kimine efendi. Bakış açısı, taraf meselesi. Morgoth'u şeytan ile bağdaştırıyorsun, stres de bu davranışıyla pek ala bir peygamberle bağdaştırılabilir..Hani kazanın doğurduğuna inanıyorsun da...
weirdo
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ocak 29, 2009, 07:06:29 ÖS »

tamam morrison sen de haklisin,fikirlerine de saygi duyuyorum

ama artik yoruldum ona buna cevap yazmaktan ve simdi anliyorum

bu kadar seyden sonra aklimda yer eden olumun faydalarindan birisi: bu kadar tartismamiza gerek kalmiycak, kimse birbirine laf yetistirmiycek,kimsenin laflari abuk sabuk olmuycak, kimse kimsenin fikri soyleydi demiycek ve hakli ile haksiz belli olacak , yani bu kadar gereksiz ve faydasizca tartismamiza gerek kalmadan kolayca hersey olup bitecek.

bunlar benim fikirlerimdir, lutfen saygili olalim, kimseye de laf atmis degilim bu yazida.

« Son Düzenleme: Ocak 29, 2009, 07:11:05 ÖS Gönderen: weirdo » Logged

ne yapsa etse üstüne gitmşler,mavi gökyüzünü ona dar etmşler
nuitari
Evrensel Gözlemci
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Ocak 29, 2009, 08:19:20 ÖS »

skolastizminizde boğulun inşallah
tam bir boğaziçili
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı
annesiyle güne giren çocuk..

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ocak 29, 2009, 08:58:58 ÖS »

way anam way neler dönmüş serhat ya  ulan bende morrisonu aklı başında biri zannederdim 

su ısıtıcısı benimmmmmmmm
MorrisonHotel
Hero Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ocak 29, 2009, 09:23:00 ÖS »

"Skolastizminizde boğulun inşallah"

Bu şarkıyı aklımın yerinde olmadığını düşünen bütün insanlar için istiyorum.

Ayrıca;

Tartışmanın her türlüsünü gereksiz bulmak, kaçmak istemek, onun olmadığı bir ütopya hayal etmek, bunun rahatlık -dolayısıyla uyuşukluk olacağını itiraf etmek; gerçekten ve gerçekten sorgulamaktan kaçıp skolastik olmaya çıkıyor. Tartışmak güzeldir, tartıştık güzel oldu, her kafadan bir ses çıktı. Tartışmayı sevin, sevdirin, hepimiz tartışmayız..
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2009, 09:25:54 ÖS Gönderen: MorrisonHotel » Logged
schumi
Evrensel Gözlemci
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Ocak 29, 2009, 11:17:03 ÖS »

Ne açıdan bakarsak bakalım (başka bir dünyanın varlığından ya da yokluğundan bağımsız olarak) ortak kabul edebileceğimiz ödül belirsiz ama muhtemelen uzun bi süre ölümün kötü etkilerinden uzak kalacak oluşumuzdur. Bundan sonra sevdiklerimizin ölmesi ya da kendi sonumuzun endişesi bizi kötü yönde etkileyemeyecektir. Başka bir deyişle, yaşarken mutluluğu engelleyen ölüm, o an geldiğinde mutluluğun önündeki engelini kaldıracaktır. Sonrasını bilemiyorum.
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2009, 11:19:44 ÖS Gönderen: schumi » Logged
weirdo
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ocak 29, 2009, 11:28:05 ÖS »

Ne açıdan bakarsak bakalım (başka bir dünyanın varlığından ya da yokluğundan bağımsız olarak) ortak kabul edebileceğimiz ödül belirsiz ama muhtemelen uzun bi süre ölümün kötü etkilerinden uzak kalacak oluşumuzdur. Bundan sonra sevdiklerimizin ölmesi ya da kendi sonumuzun endişesi bizi kötü yönde etkileyemeyecektir. Başka bir deyişle, yaşarken mutluluğu engelleyen ölüm, o an geldiğinde mutluluğun önündeki engelini kaldıracaktır. Sonrasını bilemiyorum.

+1
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2009, 11:47:47 ÖS Gönderen: weirdo » Logged

ne yapsa etse üstüne gitmşler,mavi gökyüzünü ona dar etmşler
Sayfa: 1 [2]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: